Itrium-stabilizuar Zirconia Bead

Itrium-stabilizuar Zirconia Bead

Përshkrim i shkurtër:

Y-TZP bluarje Media (SXYZ Series) Aplikimet: SXYZ cilësi të lartë rëndë media janë prodhuar nga cilësi të lartë itrium-stabilizuar pluhur zirconia. Ajo ka efikasitet super të rëndë për shkak të fuqisë më të lartë dërrmuese, humbje të ulët veshin. Cilësitë dhe pronat arritur nivelin më të avancuara ndërkombëtare. Ai është i përshtatshëm për bluarje dhe shpërndarje të materialeve ultrafine të tilla si qeramika elektronike, materialeve magnetike; lartë material qeramika pastërti të tilla si oksid alumini, oksid silic, Zir ...


 • Port: Jiangxi
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Y-TZP  Grinding Media

  (SXYZ Series)

  Applic ations:

  SXYZ  cilësi të lartë media rëndë janë prodhuar nga cilësi të lartë itrium-stabilizuar pluhur zirconia. Ajo ka efikasitet super të rëndë për shkak të fuqisë më të lartë dërrmuese, humbje të ulët veshin.  The qualities and properties reach the international advanced level. It is suitable for grinding and dispersion of ultrafine materials such as electronic ceramics;magnetic materials; high purity  ceramics material such as aluminum oxide,silicon oxide,zirconium silicate and titanium dioxide; foodstuffs; cosmetic and pigment,inks,paint and coating materials.

  lloj

  Densitet (g / cm 3)

  Densiteti (g / cm 3)

  Perberja madhor (%)

  Shtrydhje forcën (N)

  V-Ngurtësinë (HV10)

  SXYZ

  ≥6.0

  ≥3.6

  ZrO 2: 94.6 Y 2O 3: 5.2

  ≥2000 (Ø2mm)

  ≥1250

  SXYZ Prona të paluajtshme:

  * Madhësi

  B seri: Φ0.4-5mm (Ultrafine rëndë)

  L seri: Φ5mm, Φ6mm, Φ8mm, Φ10mm

          Φ15mm, Φ20mm, Φ25mm, Φ30mm (rëndë trashë)

  Kërkesat e lejueshme për të madhësive të ndryshme.

   

  Features produktit:

  1.High dërrmues forca dhe thyerje qëndrueshmëri të cilat nuk ka ndonjë pushim nën ndikim me shpejtësi të lartë.

  sipërfaqe 2.Smooth, sferoid mirë.

  3.High veshin rezistencë, jetë më të gjatë të shërbimit 30-50 herë më shumë se rruaza qelqi, 5 herë më shumë se rruaza silikat zirconium dhe 6-8 herë se Al 2O 3 rruaza.

  Dendësia 4.High dhe efikasitetin e shkëlqyer rëndë


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  Contact Us

  • Jiangxi Sanxin New Materials Co.,Ltd.
  • Telefon: 0086-799-6779577
  • E-mail: sale@sxceramics.cn
  • Fax: + 86-799-6779566
  • Whatsapp: 008615879969889

  Hetim për çmimore

  Për pyetje në lidhje me produktet tona apo çmimores, ju lutem të lënë email-it tuaj për ne dhe ne do të jemi në kontakt brenda 24 orëve.

  Latest News

  WhatsApp Online Chat !