Pastërtia e Lartë Alumina Bead

Pastërtia e Lartë Alumina Bead

Përshkrim i shkurtër:

Pastërtia e Lartë Alumina Bead (SXHAB) .Advantage .High zahmet, Over 1800HV10, forca të lartë Machine. kompaktësia lartë, Fine microcrystal, Lower Humbje vesh. Stabiliteti kimike, rezistencë të mirë korrozioni .High Pastërtia 99,9% përmbajtje Alumina. Nuk ka përmbajtje shumë të tjera metalike, përveç Al2O3.Suit për bluarje materiale pastërti të lartë. Të lartë termike përçueshmëri Aplikimi: -Dielectric, piezoelectric, materialet magnetike substancë fosforeshente -Rare toka material -Lithium material elektrodë bateri -CMP Lustrim ...


 • Port: Jiangxi
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Pastërtia e Lartë Alumina Bead

  (SXHAB)

  .Advantage

  .High zahmet, Over 1800HV10, Machine Lartë Forca

  . kompaktësia lartë, Fine microcrystal, Lower Humbje vesh

  . Stabiliteti kimike, korrozioni Good rezistenca

  .High Pastërtia 99,9% përmbajtje Alumina. Nuk ka përmbajtje shumë të tjera metalike, përveç Al2O3.Suit për bluarje materiale pastërti të lartë

  . përçueshmëri të lartë termale

   

  Aplikacion:

  -Dielectric, piezoelectric, materialet substancë magnetike

  material fosforeshente -Rare toka

  material elektroda -Lithium bateri

  pluhur -CMP Polishing

  pigment-High klasën dhe ngjyrë

  - Medicine, pesticide, material antibiotik dhe ushqim

  Materialet performancës-High qeramike

  Vetitë

  artikull njësi të dhëna
  pastërti   99.9% Al2O3
  densitet

  HV zahmet

  g / cm3

  GPA

  3.9

  17.2

  forca përkulje KGF / m² (Dhoma tempreture) 60
  Koeficienti i zgjerimit termik 1 / ℃ 8 * 10 -6
  Përçueshmëri termike W / MK 37
  vëllimi Resistivity Ohm.cm > 10 6

   


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  Contact Us

  • Jiangxi Sanxin New Materials Co.,Ltd.
  • Telefon: 0086-799-6779577
  • E-mail: sale@sxceramics.cn
  • Fax: + 86-799-6779566
  • Whatsapp: 008615879969889

  Hetim për çmimore

  Për pyetje në lidhje me produktet tona apo çmimores, ju lutem të lënë email-it tuaj për ne dhe ne do të jemi në kontakt brenda 24 orëve.

  Latest News

  WhatsApp Online Chat !