Yttria-стабилизиран цирконски мушка

Yttria-стабилизиран цирконски мушка

Краток опис:

Y-TZP мелење медиуми (SXYZ серија) Апликации: SXYZ висок квалитет на мелење медиуми се произведени од високо квалитетен yttria-стабилизиран цирконски прав. Таа има супер мелење ефикасност, бидејќи од највисоките дробење сила, најниска загуба носат. Квалитети и својства постигнат на меѓународната напредно ниво. Таа е погодна за мелење и дисперзија на ultrafine материјали како што се електронските керамика; магнетни материјали; висок керамика чистота материјал, како што се алуминиум оксид, силициум оксид, zir ...


 • Порт: Jiangxi
 • детали за производот

  Тагови производ

  Y-TZP  Grinding Media

  (SXYZ серија)

  Applic ations:

  SXYZ  висок квалитет на мелење медиуми се произведени од високо квалитетен yttria-стабилизиран цирконски прав. Таа има супер мелење ефикасност, бидејќи од највисоките дробење сила, најниска загуба носат.  The qualities and properties reach the international advanced level. It is suitable for grinding and dispersion of ultrafine materials such as electronic ceramics;magnetic materials; high purity  ceramics material such as aluminum oxide,silicon oxide,zirconium silicate and titanium dioxide; foodstuffs; cosmetic and pigment,inks,paint and coating materials.

  тип

  Густина (g / cm 3)

  Волуменска тежина (g / cm 3)

  Големи состав (%)

  Гмечење сила (N)

  V-цврстина (HV10)

  SXYZ

  ≥6.0

  ≥3.6

  ZrO 2: 94.6 Y 2O 3: 5.2

  ≥2000 (Ø2mm)

  ≥1250

  SXYZ Својства:

  * Големина

  B серија: Φ0.4-5mm (Ultrafine мелење)

  L серија: Φ5mm, Φ6mm, Φ8mm, Φ10mm

          Φ15mm, Φ20mm, Φ25mm, Φ30mm (груб мелење)

  Дозволена барања за различни големини.

   

  Карактеристики на производот:

  1. Висока дробење сила и издржливост фрактура која нема прекин под големо влијание на брзината.

  2.Smooth површина, добра сферност.

  3. Висок отпорност на абење, подолг живот 30-50 пати од стаклени монистра, 5 пати од циркониум силикатни зрна и 6-8 пати од Al 2O 3 монистра.

  4. Висока густина и одлична мелење ефикасност


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  контакт со нас

  • Jiangxi Sanxin New Materials Co.,Ltd.
  • Телефон: 0086-799-6779577
  • Е-пошта: sale@sxceramics.cn
  • Факс: + 86-799-6779566
  • Whatsapp: 008615879969889

  Испраќам барање ЗА ЦЕНОВНИК

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Најнови Вести

  WhatsApp Online Chat !