SHS-само-за размножување Керамички челични цевки

SHS-само-за размножување Керамички челични цевки

Краток опис:

SHS-само-за размножување Керамички челични цевки (SCP) SHS-само-за размножување Керамички челични цевки (SCP) и лактот се создаде нова генерација на абразија и корозија отпорни инженеринг гасоводот. Цевката композитни е составена од три слоеви: керамика, средно, и челик слоеви. На керамички слој е формиран од страна на стопена алуминиум на температура над 2500 степен. Стопена Алумина произведени од реакцијата Fe2O3 + 2Al = 2Fe + Al2O3 шири на внатрешниот ѕид на челични цевки под влијание на CENTR ...


 • Порт: Jiangxi
 • детали за производот

  Тагови производ

  SHS-само-за размножување Керамички челични цевки(SCP)

  SHS-само-за размножување Керамички челични цевки (SCP) and elbow create a new generation of abrasion and corrosion resistant engineering pipeline. The composite pipe is composed of three layers: ceramic , intermediate, and steel layers. The ceramic layer is formed by molten alumina at a temperature above 2500 degree. The molten alumina produced from the reaction Fe2O 3+ 2Al = 2Fe + Al 2O 3 се шири на внатрешниот ѕид на челични цевки под дејство на центрифугална сила, а потоа се стврднува, па керамички слој има голема густина и мазна површина и обврзници на челични цевки.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !