Висока чистота Алумина мушка

Висока чистота Алумина мушка

Краток опис:

Висока чистота Алумина мушка (SXHAB) .Advantage .Висок Цврстина, над 1800HV10, високиот машина Сила. Висока компактност, ликовни Microcrystal, Долна Носете загуба. Хемиска стабилност, добра отпорност на корозија .Висок чистота 99,9% Алумина содржина. Нема повеќе други содржини метал освен Al2O3.Suit за мелење висок материјали чистота. Висока термичка спроводливост Примена: -Dielectric, Пиезоелектрични, магнетни супстанција материјали -Rare земјата фосфорни материјал -Lithium батерија електрода материјал -CMP полирање ...


 • Порт: Jiangxi
 • детали за производот

  Тагови производ

  Висока чистота Алумина мушка

  (SXHAB)

  .Advantage

  .Висок Цврстина, над 1800HV10, високиот машина Сила

  . Висока компактност, ликовни Microcrystal, Долна Носете загуба

  . Хемиска стабилност, добра отпорност на корозија

  .Висок чистота 99,9% Алумина содржина. Нема повеќе други содржини метал освен Al2O3.Suit за мелење висока чистота материјали

  . Висока термичка спроводливост

   

  примена:

  -Dielectric, Пиезоелектрични, магнетни супстанција материјали

  -Rare земјата фосфорни материјал

  материјал електрода -Lithium батерија

  -CMP полирање прав

  -Висок одделение пигмент мастило

  - медицина, пестициди, антибиотици материјал и храна

  -Висок перформанси керамички материјали

  својства

  точка единица податоци
  Чистота   99,9% Al2O3
  густина

  HV Цврстина

  g / cm3

  Успех

  3.9

  17,2

  совиткување Kg / m² (Соба tempreture) 60
  Коефициент на термичка експанзија 1 / ℃ 8 * 10 -6
  коефициент на топлинска спроводливост W / MK 37
  обем отпорност Ohm.cm > 10 6

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !